پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   32011  | تاریخ خبر : 1394/02/10  | ساعت : 14:38

خبر/

رونمایی از سه کتاب در تبریز


نصرنیوز: طی آیینی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و با حضور عکاسان و جامعه فرهنگی هنری تبریز، از سه کتاب رونمایی شد.

به گزارش نصرنیوز ،  این رونمایی که در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد، از  "درک عکس" نوشته جان برجر با ترجمه کریم متقی رونمایی شد.

کتاب درک عکس، اثری است که در خصوص رابطه عکس با مخاطب می پردازد و در زمینه های مختلفی که عکس می تواند با مخاطب به یک رابطه برسد، به بحث و نظر می پردازد. درک عکس را می توان یکی از معدود آثاری دانست که موقعیت های مختلف مخاطب در برخورد با عکس را مد نظر می گیرد و به تشریح آن اهتمام می ورد.

کتاب مجموعه آثار پنجمین جشنواره عکس فیروزه نیز دومین کتاب رونمایی شده در این آیین بود؛ این کتاب دربردانده آثار برتر و برگزیده این جشنواره است که شهریور ماه سال گذشته توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد. در این جشواره زنده عکاسی، بیش از 200 عکاس از سراسر کشور آمدند و تبریز را از زوایای گوناگون و با توجه به موضوعات مندرج در فراخوان جشنواره، عکاسی کردند. براساس وعده دبیرخانه برگزاری این جشنواره که قرار بود مجموعه عکس های این جشنواره منتشر و در اختیار مخاطبان و عکاسان جشنواره عکس فیروزه قرار بگیرد.

سومین کتاب منتشر شده، اثری است به کوشش حسین آذرنیا، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز که با عنوان " مردی شبیه آسمان" به بازخوانی آثار و اندیشه های سیدمرتضی آوینی می پردازد.
 
این کتاب دربردارنده مجموعه خاطرات اطرافیان و همراهان شهید آوینی است که طی سالهای حضور وی در گروه تلویزیونی روایت فتح، نسبت به مستندسازی سالهای حماسه و دفاع اقدام نموده بود.

سیدمرتضی آوینی بعد از آشنایی با آرا و نظریات حضرت امام خمینی اهتمام هنری و فرهنگی خود را در خدمت گرفتن هنر خود در راه معرفی هنر انقلاب اسلامی به عنوان یک مقوله نظری آغاز کرد و آثاری را تولید نمود. وی سالها مدیریت مجله سوره را بر عهده داشت و آثار قلمی متعددی را در مقابله تهاجم فرهنگی سامان داد. سیدمرتضی آوینی ، 20 فروردین سال 72، حین بررسی لوکیشن مستند شهری در آسمان در فکه بر اثر انفجار مین به شهادت رسید و  روز شهادتش به نام روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است