پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   34843  | تاریخ خبر : 1394/04/09  | ساعت : 18:36

به سادگی یک احوال‌پرسی ساده/

حرکت ارزشمند شهردار تبریز در همدلی با پیشکوستان فرهنگی


نصرنیوز: با آغاز دوره مسئولیت نجفی در شهرداری تبریز، عموم صاحب‌نظران با توجه به صبغه اقتصادی شهردار جدید تبریز، جز موضوعات اقتصادی و سرمایه‌گذاری، ذهنیتی از مسئولیت پیش‌روی وی نداشتند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصرنیوز ، این موضوع به حدی برجسته بود که حتی در برخی اظهارنظرها «نبود صبغه فرهنگی» به عنوان یکی از کاستی‌های کارنامه مدیریتی وی عنوان شد. اما دیری نگذشت که صحت‌و‌سقم این کاستی، عیان شد.

شهردار تبریز در یکی از نخستین اظهارنظرهایش در خصوص مسال فرهنگی تاکید کرد« در اجرای برنامه های فرهنگی نباید به دنبال حرکت تبلیغاتی و تشریفاتی باشیم. شان عرصه فرهنگ باید فراتر از همایش ها و جشنواره های رایج و مقطعی باشد. روش های اجرایی این عرصه، باید در راستای اعتلای هویت شهر تبریز، نقش‌آفرینی کند.» وی همواره بر لزوم احیای میراث ناملموس و سرمایه‌های ازیادرفته فرهنگی تاکید دارد و البته در عمل نیز پایبند تاکیدات خود بوده است.

نجفی که با توجه به کسوت نمایندگی شهرداران کشور، در رفت‌وآمد متناوب به پایتخت است، در هفته‌های اخیر نخست به دیدار وارسته شهردار سال‌های دور تبریز رفت. پنجشنبه گذشته نیز در دیدار با فرزند مرحوم صافی شاعر و مرثیه‌سرای نامی آذربایجان، از اهتمام شهرداری تبریز برای تبیین جایگاه ادبی و مذهبی این شاعر خبر داد. مشابه این روند در تبریز نیز تداوم داشته و طی آن شهردار تبریز راسا با حضور در منزل شخصی چهره‌های موثر فرهنگی از قبیل محمدحسین مبیّن طبیب صاحب‌نام تبریزی، جواد درخشان بازیگر باسابقه تلویزیون و سینما،سيدرضي صدرالديني خوشنویس شاخص  تبریزی، علی سلیمانی‌راد فعال عرصه موسیقی و سایر چهره‌های سرشناسی که امروز به هر دلیل کمتر مورد توجه عموم مردم و رسانه‌ها قرار می‌گیرند، سعی داشته خلایی را که سال‌ها میان پیشکسوتان فرهنگی شهر و مسئولان شهری بوده، پر کند.  این مشی، همان توجه به سرمایه‌های مغفول شهر است که در گذر ایام یا رخت از دیار خود بسته‌اند و راهی پایتخت شده‌اند و یا این‌که به گوشه‌ای از انزوای خود خزیده‌اند.

به این ترتیب، می‌توان گفت نجفی، با گذشت کمتر از دو سال از آغاز مسئولیت در مدیریت شهری تبریز، یک گام جلوتر از مدیران متولی حوزه فرهنگ گام برداشته است.

باور داشته باشیم که پیشکسوتان حوزه فرهنگ عموماً مطالبه‌ای جز همدلی و دلجویی دارند. در چنین شرایطی حضور مدیر ارشد شهری تبریز در منزل این عزیزان و ارتباط صمیمی و گرم با با ایشان، ایده ارزشمندی است. ایده ای که نشان می‌دهد نجفی اگرچه در کارنامه مدیریتی خود، حضور مستقیم در حوزه فرهنگ ندارد، اما از ملزومات و ضروریات آن به خوبی آگاه است. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است