پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   34982  | تاریخ خبر : 1394/04/09  | ساعت : 16:38

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

قانون دسترسی آزاد به اطلاعات اجرایی شد


نصرنیوز: سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرایی شدن قانون دسترسی آزاد به اطلاعات خبر داد

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصرنیوز به نقل از ایرنا ، حسین نوش آبادی روز سه شنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: قانون دسترسی آزاد به اطلاعات پس از تصویب در دولت و طی تشریفات قانونی اجرایی شد.

دولت آبان ماه سال گذشته آیین نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را تصویب کرد.

وی اظهار کرد: این قانون چند ماه قبل در دولت تصویب شده و زمینه اجرایی آن در کمیسیونی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال پیگیری است.

نوش آبادی ادامه داد: براساس این قانون هر فرد ایرانی می تواند به همه اطلاعات طبقه بندی نشده دسترسی داشته باشد.

سخنگوی وزارت ارشاد، دسترسی به اطلاعات را حق مردم و تکلیف دولت دانست و افزود: کمیسیون تشکیل شده بر حسن اجرای این قانون نظارت می کند و با رفع اختلافات در صدد ایجاد وحدت رویه برای اجرایی شدن این قانون است.

**بیست و سومین نمایشگاه قرآن

نوش آبادی، در بخش دیگری با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: بیست و سومین نمایشگاه قرآن کریم از هفتم تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس برپا شده و تا بیست و هفتم ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: توسعه فعالیت های قرآنی بخشی از برنامه های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد است و همه ساله نمایشگاه قرآن کریم به عنوان کتاب راهنمای سعادت بشر در تهران و استان ها برگزار می شود.

نوش آبادی ادامه داد: تمسک به قرآن و توسل به اهل بیت (ع) حل کننده مشکلات بشر و تسکین دهنده آلام انسان ها و رهنمای آنان برای حرکت در مسیر سعادت است.

وی نیاز به قرآن را یکی از نیازهای اساسی جامعه بشری عنوان کرد و افزود: علاوه بر عرضه آثار مکتوب در نمایشگاه قرآن، پژوهش های قرآنی نیز با هدف ترویج این فرهنگ در جامعه عرضه شده است.

سخنگوی وزارت ارشاد گفت: استفاده از استعداد هنرمندان در خوشنویسی، نقاشی، طراحی، نگارگری و عکاسی از دیگر فعالیت های این نمایشگاه برای ارتباط بیشتر و دو طرفه هنرمندان قرآنی با مخاطبان است.

وی افزود: همچنین 14 اثر فاخر هنرمندان قدیمی قرآنی در معرض عموم قرار داده شده است و 350 اثر از دو هزار اثر ارسالی هنرمندان جدید پس از داوری برای مخاطبان قرآنی به نمایش در آمده است.

نوش آبادی با اشاره به برگزاری کارگاه های هنری مختلف اظهار امیدواری کرد: برگزاری این کارگاه ها علاوه بر تحول و ترویج فرهنگ قرآنی بستر سازنده ای را بین مردم و هنرمندان قرآنی به وجود آورد.

** ناهماهنگی عامل لغو کنسرت ها

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مقایسه تعداد مجوزهای صادر شده، کنسرت های اجرا شده و کنسرت هایی که به هر دلیلی لغو شده اند اظهار داشت: تعداد کنسرت های لغو شده نسبت به کنسرت هایی که اجرا شده اند به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست و ما نیز قصد بزرگ نمایی این موضوع را نداریم.

وی هماهنگی مقاماتی که اقدام به لغو کنسرت ها می کنند را با مسوولان امر در وزارت فرهنگ و ارشاد خواستار شد و گفت: تمامی مجوزها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می شود و چنانچه نهادها یا افراد نقطه نظری دارند می توانند آن را انتقال دهند تا بدون حاشیه برنامه ای لغو یا اجرا شود.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: آنچه تاکنون در لغو کنسرت ها شاهد بوده ایم حاصل ناهماهنگی بوده است.

معاون پارلمانی وزیر ارشاد همچنین از ورود سران قوا به موضوعات فرهنگی و هنری از جمله موسیقی و تبعات اجرای یک موسیقی ابراز خرسندی کرد و افزود: موضع گیری شخص رییس جمهوری و رییس قوه قضاییه اظهاراتی مقابل هم و در تعارض با یکدیگر نیست.

نوش آبادی افزود: هر یک از سران قوا از منظری به موضوع موسیقی پرداختند و ما به دیدگاه های همه نهادهای مسوول در این خصوص توجه داریم و امیدواریم با هماهنگی هایی که صورت می گیرد دیگر شاهد لغو برنامه های هنری نباشیم.

** امضای تفاهمنامه با نیروی انتظامی

سخنگوی وزارت ارشاد در پاسخ به سوالی درباره امضای یک تفاهمنامه با نیروی انتظامی درخصوص برگزاری کنسرت ها گفت: در مورد تفاهمنامه مذاکراتی با نیروی انتظامی داشته ایم که ماحصل آن به پیش نویس اولیه ای درخصوص شیوه نامه اجرایی کنسرت ها منجر شده و امیدواریم که در آینده ای نزدیک شاهد امضای این پیش نویس توسط مسوولان وزارت ارشاد و نیروی انتظامی باشیم.

نوش آبادی همچنین تاکید کرد: ما به هیچ عنوان منکر نقش حساس نهادهای قضایی و انتظامی نیستیم.

** متولیان جشنواره موسیقی فجر

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: متولی اصلی جشنواره موسیقی فجر حوزه هنری و دفتر موسیقی است.

وی افزود: از ظرفیت خانه موسیقی و نهادهای صنفی و غیردولتی در این حوزه استفاده می کنیم.

** انتصاب مشاور وزیر در حوزه جوانان

نوش آبادی در ادامه اظهار داشت: اصل خبر انتصاب مشاور وزیر در حوزه جوانان صحت دارد.

سخنگوی وزارت ارشاد در بخش دیگری گفت: احکام صادره اعلام شده درمورد ماموران خاطی سعودی تناسبی با جرم ندارد. پیش شرط های ما برای برقراری عمره (عذرخواهی رسمی- اشد مجازات هتاکان و امنیت کامل زایرین) هنوز محقق نشده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

پس چرا اين قانون در سازمان بورس رعايت نشده وفقط ازما بهتران از اطلاعات نهاني با خبرند؟
00:41:07 1394/04/10
يك شهروند
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است