پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   34994  | تاریخ خبر : 1394/04/09  | ساعت : 20:15

حاشیه های کنفرانس خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی/

"صومی" عصبانی بود!/ انتقاد صریح رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از صراحت رسانه ها


نصرنیوز: کنفرانس خبری امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تحت تاثیر اعتراضات پرستاران بیمارستان های تبریز قرار گرفته بود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصرنیوز، «محمدحسین صومی» که پس از لغو کنفرانس خبری چند روز گذشته اش، این بار در حضور نمایندگان رسانه ای آذربایجان شرقی سخن می گفت، بر خلاف رویه معمول خواست فارسی سخن بگوید!

صومی در ذکر دلیل این تصمیم اش گفت: ظاهراً قدرت ترجمه برخی عزیزان رسانه ای ضعیف است و من می خواهم حرف هایم را به زبان فارسی بگویم و شما هم لطف کنید همان طور که من می گویم حرف هایم را منعکس کنید.

بر خلاف انتظار خبرنگاران رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز صحبت هایش را با موضوع دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در استان شروع کرد و در صحبت های ابتدایی خودش هیچ اشاره ای به موضوع جنجالی روزهای اخیر نکرد. اما بالاخره اولین سوال توسط خبرنگاران حاضر که سوال تعداد بیشتری از آن ها بود درباره اعتراضات صنفی پرستاران بیمارستان های تبریز پرسیده شد و همین باعث گشوده شدن درد دل های آقای رئیس شد.

صومی سعی می کرد با آرامش انتقادهایش را مطرح کند، اما طولی نکشید که با عصبانیت از عملکرد رسانه های استان در قبال نوع پوشش خبری خواسته ها و اعتراضات پرستاران انتقاد کرد و گفت صحبت هایش را همانگونه که می گوید منتشر کنند؛ فارسی هم سخن می گفت که خبرنگاران در ترجمه دچار مشکل و اشتباه نشوند!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز که جزو مدیران خوش چهره و خوش اخلاق آذربایجان شرقی است این بار بر خلاف چهره همیشه خندان خود با عصبانیت حرف می زد؛ شاید هم حق داشت! صومی گفت: ما کسی را به خاطر اعتراض توبیخ نمی کنیم، اما تعداد محدودی که با بی مسئولیتی شیفت کاری خود را ترک کردند در حق مردم و بیماران بستری خیانت کرده اند که با آنها طبق قانون رفتار خواهیم کرد.

صومی گفت: ما چیزی را پنهان نکردیم و خودسانسوری را هم قبول نمی کنیم؛ بله در دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعتراض هایی بوده و من و همکارانم نیز به این اعتراض ها رسیدگی کرده ایم و سعی در گره گشایی نموده ایم؛ من قول می دهم هیچ کس به صرف اعتراض کردن در دانشگاه با مشکلی مواجه نشود، اما کسانی که شیفت کاری خود را ترک کردند و جان بیماران را به خطر انداختند، عبارتی جز خیانت نمی تواند کار آن ها را توصیف کند.

صومی در ادامه به عملکرد تعدادی از رسانه ها در پوشش خبری این رویداد انتقاد کرد و گفت: این درست نیست که با مصاحبه های صوری و انتشار عکس اعتراضات تهران، وضعیت را طور دیگری نشان داد. جملاتی در برخی گزارش های منتشر شده وجود دارد که توهین آشکار به جامعه پزشکی است.

او گفت: بنده همان روز اول در مصاحبه 4 دقیقه ای با یکی از خبرگزاری ها توضیحاتی دادم، اما همان مصاحبه با 22 غلط منتشر شد!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ما حق نداریم به عنوان متولی سلامت مردم به بهانه مشکلات صنفی خدمات پزشکی و درمانی را به مردم قطع کنیم.

صومی با انتقاد شدید از عملکرد تعدادی از رسانه ها، گفت: خبرنگار محترمی که به خود اجازه می دهد عکس های اعتراضات چند ماه قبل تهران را به جای اعتراضات دانشگاه علوم پزشکی تبریز جا بزند با مصاحبه های صوری به جامعه پزشکی توهین کند چه هدفی را دنبال می کند؟ خبرگزاری محترمی که به دنبال این قضایا بودید، ما حق نداریم از بیمار عکس بگیریم و چه بسا پرستارانی که معترض بودند راضی نبودند عکسشان و اسمشان منتشر بشود در رسانه های شما منتشر شود.

وی ادامه داد: ما با تک تک آنهایی که این گزارش های غلط را نوشتنند کار داریم و باید بیایند و اثبات کنند که آن عکس ها را از دانشگاه ما گرفته اند. این یعنی چه؟ جملاتی در گزارش های منتشر شده بود که اهانت آشکار به جامعه پزشکی کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه گفت: ما هیچ مسئله پشت پرده ای نداریم. اما اگر کسانی فکر می کنند بیمارستان ها محلی مناسبی برای رسیدن به اهدافشان هستند، بدانند کادر پزشکی، غیر پزشکی و همه در خدمت مردمند و من در این مورد بیش از این نیز حرفی ندارم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (6)

جناب دکتر اکه ترک بالین بیمار خیانت است پس تکلیف همکارانتان که در زمان مقیم بودن نه تنها از بیمارستان خارج سده بلکه گوشی خود را هم خاموش میکنند چیست؟
15:01:13 1394/04/10
مهسا
  
اعتراض قانونی وصنفی حق تمامی اصناف وهمچنین پرستاران است درآمدبیماران نصیب پرشکان وصاحبان ومدیران بیمارستانهاکه آنهانیزپزشکندمیشودولی پرستاران وکارمندان بیمارستانهابهره یی نمی برند
21:03:05 1394/04/10
جاویدان
  
صومی آدم خوبیست ولی اخلاق به شدت کودکانه ای دارد که این اخلاق جایی در مدیریت ندارد.
22:02:03 1394/04/10
علی
  
این مصاحبه غزل خداحافظی شماست آقای دکتر! شما بودید که با عدم نظارت، توریستهای درمانی را به رشت و تهران فراری دادید باید تقاصش را پس بدهید. ...
11:38:00 1394/04/10
بهرام
  
آقای دکتر لطفا یکن واقع بین باشین!آقای دکترصومی چرا در انعکاس اخبار اعتصابان بیمارستانهای تبریز وحومه به وزیر محترمتان کوتاهی میکنید؟
00:45:24 1394/04/11
رسول
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است