پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   42237  | تاریخ خبر : 1394/09/06  | ساعت : 23:03

قره سید رومیانی در گفتگو با "نصر" تاکید کرد:

لزوم بازنگری کلی در قانون خصوصی سازی/ ماشین سازی تبریز از لیست دارایی های قابل فروش دولت خارج می شود


نصر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با انتقاد شدید از عملکرد سازمان خصوصی سازی، گفت: سازمان خصوصی سازی از سیاست های راهبردی کلی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری خارج شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، «میر هادی قره سید رومیانی» با انتقاد از عملکرد سازمان خصوصی سازی در خصوص واگذاری های ناموفق انجام شده، گفت: در شرایط کنونی واگذاری شرکت مادر صنعتی ماشین سازی تبریز به هیچ وجه صلاح نیست و این شرکت باید از لیست واگذاری ها خارج شود.

وی به عدم سرمایه گذاری دولت در صنایع مادر آذربایجان شرقی در سالیان گذشته اشاره کرد و گفت:  استان اصفهان در سال بیش از 4 هزار میلیارد تومان مالیات می دهد، در حالی که آذربایجان شرقی یک هزار میلیارد تومان در سال به دولت مالیات می پردازد، این مقایسه نشان می دهد که حجم سرمایه گذاری های دولت در صنایع مادر دو استان چقدر تفاوت دارد.

این نماینده مجلس افزود: اکثر فشار مالیات آذربایجان شرقی هم به مشاغل و اصناف وارد می شود و این باعث نارضایتی اتاق اصناف و اتاق بازرگانی تبریز شده است.

قره سید رومیانی به اهمیت رونق صنایع مادر آذربایجان شرقی تاکید کرد و با اشاره به تاثیر بسزای آن ها در توسعه صنعتی، اقتصادی و رونق بازار، گفت: سازمان خصوصی سازی با عملکرد غیر منطقی خود باعث شده است یکی یکی صنایع مادر استان به ورطه نابودی کشیده شوند و این عامل نگرانی عمیق فعالان اقتصادی و صنعتی آذربایجان شده است.

وی با انتقاد شدید از عملکرد سازمان خصوصی سازی در این زمینه، گفت: سازمان خصوصی سازی از سیاست های راهبردی کلی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری خارج شده است و لازم است یک بازنگری کلی در عملکرد این سازمان انجام شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون خصوصی سازی به معنای واقعی و آنچه مد نظر قانون و مقام معظم رهبری بوده اجرا نشده است و انحرافات بزرگی در اجرای این قانون به چشم می خورد که باید مجلس در این خصوص وارد عمل شود.

قره سید رومیانی با تاکید بر اینکه حساسیت های زیادی در خصوص نحوه واگذاری شرکت مادر صنعتی ماشین سازی تبریز وجود دارد، گفت: ما شاهد سرنوشت کارخانه های واگذار شده قبلی بوده ایم و اجازه نخواهیم داد ماشین سازی تبریز به سرنوشت آن ها دچار شود.

وی تاکید کرد: ماشین سازی تبریز یک کارخانه مادر و مولد است و باید حساسیت ویژه ای در نحوه واگذاری آن صورت پذیرد. البته در شرایط کنونی زمینه واگذاری این شرکت فراهم نیست و ما در نامه ای به وزیر اقتصاد خواسته ایم این شرکت از لیست واگذاری ها کنار گذاشته شود.

او گفت: ما در لایحه بودجه سال آینده هم شرکت ماشین سازی را از لیست دارایی های قابل فروش دولت خارج خواهیم کرد.

این نماینده مجلس در ادامه با تاکید بر لزوم خارج شدن ماشین سازی تبریز از لیست واگذاری ها، گفت: ما از همه ظرفیت های قانونی برای محقق شدن این امر استفاده خواهیم کرد.

قره سید رومیانی در پایان خاطرنشان کرد: ما مخالف خصوصی سازی نیستیم، اما روش کنونی واگذاری ها به تخریب زیرساخت های صنعتی کشور منجر خواهد شد. در این زمینه ما معتقد به بازنگری کلی در قانون خصوصی سازی هستیم تا ایرادهای آن رفع شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است
bahis siteleri bets10 betebet etil alkol