پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   53961  | تاریخ خبر : 1395/04/24  | ساعت : 23:10

تاکید وحدتی بر لزوم اهتمام جدی دولت و مجلس برای مشکلات واحدهای صنعتی/

ابراز نگرانی نماینده مجلس از مهاجرت نیروی متخصص انسانی از آذربایجان شرقی


نصر: نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: آذربایجانی بیکار نمی ماند و با تعطیلی این واحدهای تولیدی نیروهای متخصص و ماهر آذربایجان شرقی به استان های دیگر مهاجرت کردند و این خلا نیروی متخصص انسانی در آینده ما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، "محمد وحدتی" عصر امروز در همایش تشکلات کارگری، کارفرمایی و تعاون گران آذربایجان شرقی در اتاق بازرگانی تبریز، با ابراز نگرانی از تعطیلی واحدهای تولیدی در استان، گفت: آذربایجانی بیکار نمی ماند و با تعطیلی این واحدهای تولیدی نیروهای متخصص و ماهر آذربایجان شرقی به استان های دیگر مهاجرت کردند و این خلا نیروی متخصص انسانی در آینده ما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی خواستار اهتمام جدی دولت و مجلس برای مشکلات واحدهای صنعتی شد و گفت: دولت و مجلس واقعاً چه راهکاری برای حل این مشکلات دارند؟ تا زمانی که دچار شعارزدگی باشیم، مطمئن باشید این مشکلات لاینحل باقی خواهند ماند.

وحدتی گفت: ما باید عملیاتی فکر و کار کنیم و برای از بین بردن تهدید بیکاری، فساد اقتصادی و سامان دهی معیشت مردم آستین همت را بالا بزنیم.

وی با تمجید از فداکاری و تلاش های کارگران، گفت: کارگران با بالا بردن وجدان کاری و کارفرمایان با رعایت دقیق اصول قانون کار باید فضای کار و تلاش را در استان ایجاد کنند.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اشاره کرد و گفت: امسال باید شاهد شکوفا شدن اقتصاد کشور و برچیده شدن مشکلات معیشتی مردم باشیم.

وحدتی در ادامه از بیکاری 42 درصدی تحصیل کردگان دانشگاهی در کشور خبر داد و گفت: این رقم در آذربایجان شرقی به دلیل علمی بودن استان، متاسفانه قدری بیشتر است.

وی در پایان از اراده جدی مجلس دهم برای ساماندهی فیش های حقوقی خبر داد و افزود: باید سطح حقوق ها به هم نزدیک شود، اما در مسئله فیش های حقوقی نباید دچار شعارزدگی شویم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

در کلاس دکترا دانشگاه تهران یادمه استادمان در مورد این بحث میگفت که در ایران فقط دو منطقه دارد از نظر نیروی انسانی متخصص به حد کافی غنی هستند. آذربایجان و خراسان. یعنی اگر این مناطق را به صورت کشور مستقل در نظر بگیریم آنوقت از لحاظ متخصص به هیچ جایی وابسته نخواهند بود. اما بقیه مناطق مانند تهران وابسته به همین متخصصین مهاجر از آذربایجان هستند. در حالیکه خود آذربایجان دارد از جمعیت خالی میشود. با تشکر
11:22:31 1395/04/25
آذربایجان
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است