پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   59124  | تاریخ خبر : 1395/07/26  | ساعت : 22:57

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در گفتگو با «نصر»/

سعیدی: وزیر اقتصاد واگذاری سهام گروه ماشین‌سازی تبریز به «شستا» را نهایی کند/ خدمات مدیریت گذشته ماشین‌سازی قابل تقدیر است


نصر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: : طبق نتیجه جلساتی که با وزیر امور اقتصادی و دارایی در تبریز و با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران داشتیم، روی بحث واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به شستا توافق شده است و قرار بود وزیر اقتصاد پس از عزیمت به تهران این قضیه را نهایی کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "اسماعیل سعیدی" در خصوص وضعیت واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی «شستا»، به خبرنگار نصر گفت: طبق نتیجه جلساتی که با وزیر امور اقتصادی و دارایی در تبریز و با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران داشتیم، روی بحث واگذاری سهام این گروه به شستا توافق شده است و قرار بود وزیر اقتصاد پس از عزیمت به تهران این قضیه را نهایی کند.

وی توضیح داد: در سفر اخیر وزیر امور اقتصادی و دارایی به تبریز بحث واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به شستا یکی از بحث های مهم و اولویت دار استان بود که در جلسه ای که با حضور بنده، آقایان پزشکیان و فرهنگی به عنوان نمایندگان مجلس و استاندار آذربایجان شرقی و نیز وزیر اقتصاد ترتیب یافت، روی واگذاری سهام گروه ماشین سازی به شستا توافق حاصل شد، اما چون وزیر اقتصاد گفت نمی تواند این تصمیم را در تبریز اجرایی کند، قرار شد پس از عزیمت به تهران این مهم انجام شود و از طرف نمایندگان استان هم آقای پزشکیان به عنوان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی مسئول پیگیری این موضوع شدند.

* درآمدزایی هزار میلیارد تومانی دولت با فروش سهام ماشین سازی تبریز

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در خصوص مقاومت سازمان خصوصی سازی در قبال واگذاری سهام این گروه به شستا، گفت: نظر آقای پوری حسینی در جلسه ای که اخیراً در تهران تشکیل یافت، این بود که سهام ماشین سازی قبلا به صندوق بازنشستگی فولاد واگذار شده و این سازمان از طرف آن ها وکالت دارد که سهام گروه ماشین سازی را به صورت نقدی بفروشد و به خزانه دولت واریز کند. گویا امسال این سازمان باید 17 هزار میلیارد تومان سهام بفروشد که تا حالا موفقیت چندانی به دست نیاورده است.

سعیدی ادامه داد: سازمان خصوصی سازی قصد دارد هزار میلیارد تومان از بابت فروش سهام گروه ماشین سازی تبریز برای دولت درآمدزایی کند و این در صورتی است که مشتری دست به نقدی وجود داشته باشد؛ در غیر این صورت بنا شده این سازمان سهام این گروه را تا سه ماه دیگر که مدتی هم از آن گذشته به طور اقساطی به شستا واگذار کند.

* سازمان خصوصی سازی وقت کشی نکند

وی در پاسخ به این سوال که اگر مجموعه ای توان مدیریت گروه ماشین سازی تبریز را داشت، چرا در 13 سال اخیر داوطلب این مهم نشده است، گفت: نظر بنده نیز همین بود که با توجه به شرایط بسیار حساس گروه ماشین سازی گمان نمی کنم مجموعه ای در مدت پیش بینی شده مشتری خرید سهام گروه ماشین سازی تبریز شود و پیش بینی فرجه سه ماهه بی فایده و وقت کشی است.

این نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر به لزوم توجه به اهلیت خریدار سهام این گروه تاکید کرد و گفت: بارها تاکید کرده ایم که گروه مادر صنعتی ماشین سازی تبریز از مهمترین صنایع کشور و برند صنعت آذربایجان است و اگر قرار است به بخش خصوصی واگذار شود، عقل سلیم می گوید باید در سوده ترین و بهترین شرایط و به اهل ترین مجموعه واگذار شود.

* خدمات مدیریت گذشته گروه ماشین سازی تبریز قابل تقدیر است

سعیدی در خصوص اتهام زنی اخیر رئیس سازمان خصوصی سازی به مدیریت قبلی گروه ماشین سازی تبریز، گفت: دوستان باید قدری سعه صدر بیشتری به خرج دهند و زحمات مدیران گذشته ماشین سازی را زیر سوال نبرند.

وی ادامه داد: اظهارات اخیر آقای پوری حسینی چیزی جز حاشیه پردازی نیست و چنین اظهاراتی موجب به حاشیه رفتن اصل موضوع می شود و این به زیان صنعت کشور و گروه ماشین سازی تبریز است.

این نماینده مجلس گفت: مدیریت گذشته ماشین سازی همه تلاش خود را با همه مشکلاتی که وجود داشت برای سرپا نگه داشتن این شرکت انجام داد و خدمات آقای خادمی در سال های گذشته قابل تقدیر است.

سعیدی در پایان تاکید کرد: نباید موضوع گروه ماشین سازی تبریز سیاسی و شخصی سازی شده و اصل موضوع به حاشیه کشانده شود که این به زیان صنعت کشور خواهد بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (3)

لطفا از آقای بیمقدار هم یه گزارشی تهیه کنید بعد از انتخابات انگار روزه سکوت گرفتن
01:00:34 1395/07/27
xz
  
ای آقایان نمایندگان ومسئولین مگراعتقادبه نظام و مملکت نداریدشرکت ماشین ...
07:42:27 1395/07/29
کارگر
  
مملکت ملوک الطوائفی شده است . گربه احسان موش نمی گیرد . این هیئت مدیره که برای ماشین سازی معرفی کرده اند پسر خاله و ... همین نمایندگان پیشرو هستند .با این کارها امکان ندارد شرکتی مثل ماشین سازی نجات پیدا کنند. آمده اند تا زمین های ماشین سازی را به تاراج ببرند .
01:10:17 1395/07/27
کارگر
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است