پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   60361  | تاریخ خبر : 1395/08/17  | ساعت : 07:35

معاون استاندار آذربایجان شرقی در گفتگو با «نصر»:

سازمان‌های نظارتی به وظیفه خود به درستی عمل نکرده اند/ ارجاع پرونده مالک بلبرینگ سازی تبریز به شورای عالی امنیت ملی


نصر: معاون سیاسی-امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص نقش سازمان های نظارتی در پروسه خصوصی سازی صنایع استان، گفت: سازمان های نظارتی در دولت گذشته به وظیفه خود به درستی عمل نکرده اند و اهلیت خریداران واحدهای صنعتی آذربایجان شرقی مورد توجه قرار نگرفته است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "سعید شبستری خیابانی" دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار «نصر» با اعلام این خبر گفت: بیشتر از دو سال است که مالک کارخانه بلبرینگ سازی تبریز که فاقد اهلیت لازم برای اداره این مجموعه بزرگ صنعتی است، استان را با سوء مدیریت در این شرکت، دچار مشکلات متعددی کرده است.

وی گفت: در حالی که بلبرینگ سازی تبریز یکی از موفق ترین واحدهای صنعتی استان بود، پس از واگذاری سهام این شرکت توسط سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن به افراد نا اهل، با مشکلات متعددی مواجه شده و هم اکنون به شرایط پیچیده ای دچار شده است.

* بازداشت مالک کارخانه بلبرینگ سازی تبریز با حکم شورای تامین شهرستان تبریز

معاون سیاسی-امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: مالک این کارخانه با چک های بلبرینگ سازی 100 میلیارد تومان معامله در خارج از کارخانه انجام داده و این شرکت را بدهکار کرده است.

شبستری در ادامه از بازداشت مالک کارخانه بلبرینگ سازی تبریز با مصوبه شورای تامین شهرستان تبریز و حکم قضایی به دلیل تخلفات محرز در شرکت بلبرینگ ایران خبر داد و گفت: مدیریت این شرکت 60 درصد حقوق شهریور ماه را پرداخت کرده، اما باید همه حقوق معوقه کارگران بلبرینگ سازی پرداخت شود.

وی با انتقاد شدید از نحوه خصوصی سازی صنایع بزرگ آذربایجان شرقی گفت: از 28 واحد خصوصی سازی شده در استان 20 واحد مشکل دار است و این عجیب است و جای سوال دارد.

* سازمان های نظارتی به وظیفه خود به درستی عمل نکرده اند

شبستری در خصوص نقش سازمان های نظارتی در پروسه خصوصی سازی صنایع استان، گفت: سازمان های نظارتی در دولت گذشته به وظیفه خود به درستی عمل نکرده اند و اهلیت خریداران واحدهای صنعتی آذربایجان شرقی مورد توجه قرار نگرفته است.

معاون سیاسی-امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: مسئولان دولت گذشته باید جوابگوی مشکلات پیش آمده پس از خصوصی سازی صنایع بزرگ و مادر استان باشند.

شبستری تاکید کرد: در دو سال گذشته مالک کارخانه بلبرینگ سازی تبریز ثابت کرده است که اهل کار صنعتی نیست و ما پیگیر واگذاری مدیریت بلبرینگ سازی تبریز به "هیات حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیل کارخانه های کشور" هستیم.

* پرونده مالک بلبرینگ سازی تبریز به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده است

وی با اشاره به اینکه پرونده مالک بلبرینگ سازی تبریز به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده است، گفت: در این شورا از واگذاری مدیریت شرکت بلبرینگ ایران به "هیات حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیل کارخانه های کشور" دفاع کرده ام و پیگیر اجرایی شدن آن هستم.

معاون سیاسی-امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: به حد کافی به آن آقا فرصت کافی داده شده است و لازم است برای نجات صنعت بلبرینگ سازی کشور از خطر اضمحلال "هیات حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیل کارخانه های کشور" مدیریت این شرکت را بر عهده بگیرد.

* بلبرینگ سازی تبریز الماس صنعت کشور

شبستری گفت: بلبرینگ سازی تبریز الماس صنعت کشور و بزرگترین و تنها تولیدکننده برینگ و رولربرینگ در کشور است و روا نیست دچار چنین مشکلات مهلکی شود.

وی از آغاز پروسه قضایی برای خلع ید سهامدار نااهل شرکت بلبرینگ ایران خبر داد و گفت: این کار از نظر حقوقی زمان بر خواهد بود و امیدوارم دوباره شاهد بازگشت بلبرینگ سازی تبریز به روزهای پر رونق و پر امید خود باشیم.

* سرمایه گذاران نباید از اقدام قضایی علیه سهامدار نااهل شرکت بلبرینگ سوء تعبیر کنند

معاون سیاسی-امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در عین حال به حمایت ویژه مدیریت استان آذربایجان شرقی از سرمایه گذاران تاکید کرد و گفت: نباید اقدام قضایی علیه سهامدار نااهل شرکت بلبرینگ ایران به نا امن بودن فضای سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی سوء تعبیر شود، چرا که تقریباً همه از سوء مدیریت ها و تخلفات مالک بلبرینگ سازی آگاه هستند و می دانند کارخانه ای که گل سرسبد صنایع استان بود، با سوء مدیریت های ایشان به چه روزی افتاده است.

شبستری تاکید کرد: اقدام قضایی علیه سهامدار نا اهل شرکت بلبرینگ ایران در راستای حمایت از صنعت استان و بازگشت رونق به این بخش با خروج افراد نا اهل است.

وی گفت: عزم مدیریت استان برای حل مشکلات شرکت بلبرینگ ایران و دیگر صنایع مشکل دار استان بسیار جدی است و باید صبر کرد تا پروسه های قانونی و حقوقی به نتیجه برسد.

* قدردانی از صبر، تحمل و نجابت کارگران بلبرینگ سازی تبریز

رئیس کمیسیون کارگری آذربایجان شرقی از صبر، تحمل و نجابت کارگران این مجموعه بزرگ بلبرینگ سازی تبریز قدردانی کرد و گفت: کارگران بلبرینگ سازی تبریز مطمئن باشند که علی رغم همه مشکلاتی که وجود دارد، مدیریت استان از حقوق کارگران و منافع صنعت استان دفاع خواهد کرد و ما از همه ابزارهای قانونی برای تحقق این امر استفاده خواهیم کرد.

شبستری گفت: شخص استاندار آذربایجان شرقی پیگیر این مسئله است و مدیریت استان با هر گونه کارشکنی در بخش صنعت آذربایجان شرقی برخورد خواهد کرد.

وی از همکاری های دستگاه قضایی استان، نیروی انتظامی، فرماندار تبریز و دیگر دستگاه های مسئول آذربایجان شرقی تشکر کرد و گفت: مردم اطمینان داشته باشند که از همه راهکارهای قانونی برای حمایت از صنایع مشکل دار استان استفاده خواهیم کرد.

به گزارش نصر، به دنبال بحرانی شدن اوضاع کارخانه بلبرینگ سازی تبریز پس از واگذاری سهام آن به بخش خصوصی نااهل و تعویق سه ماهه حقوق کارگران این مجموعه بزرگ صنعتی، پرسنل این شرکت در اعتراض به وضعیت بحرانی بلبرینگ سازی تبریز، از صبح سه شنبه هفته گذشته دست از کار کشیده و در جلوی درب ورودی کارخانه تجمع کرده اند و این تجمع تا این ساعت نیز ادامه پیدا کرده است.

کارخانه بلبرینگ سازی تبریز، تنها تولید کننده انحصاری انواع برینگ و رولر در برینگ کشور است که پس از واگذاری سهام آن از سوی شرکت سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن به بخش خصوصی نااهل از مشکلات مدیریتی رنج می برد.

شركت بلبرینگ ایران (IBC) در بیست و پنجم سپتامبر 1969 مصادف با هشتم آبان ماه 1348 با مشاركت شركت SKF سوئد، تأسیس شده است. این شركت، بلبرینگ و رولر برینگ‌های مخروطی را براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) تولید می‌كند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

اين شركت سالهاست كه دچاره مشكله آبا به نظرتان دير نشده !!
11:19:51 1395/08/17
امير
  
دوسه روز ديگه آزاد شده وبه ريش همه خواهد خنديد كثل مالك بنيان ديزل
08:48:18 1395/08/17
طيري
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است