پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   69739  | تاریخ خبر : 1396/02/27  | ساعت : 15:40

کاندیدای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز/

سونیا اندیش تاکید کرد: درآمد پایدار لازمه توسعه پایدار شهر/ شفافیت مالی شهرداری، ایجاد اعتماد مردمی


نصر: کاندیدای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: ایجاد درآمد پایدار لازمه توسعه پایدار شهری است، این موضوع مهم ترین چالش پیشرو شورای پنجم تبریز خواهد بود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش «نصر»، "سونیا اندیش" امروز در گفت و گو با خبرنگار نصر، برخورداری تمامی اقشار جامعه را از خدمات شهری که با مدیریت شورای شهر برنامه ریزی می شود، امری آشکار دانست و گفت: عملکرد شورای شهر تمام اقشار جامعه را تحت پوشش خود قرار میدهد و چنان چه این عملکرد به صورت مطلوب نباشد، قطعا بخش بزرگی از جامعه را متضرر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تبریز یک شهر صنعتی بوده و بخش اشتغال زایی و توسعه صنعت از مشخصه های مهم آن محسوب می شود، اظهار کرد: مشکل فعلی که در حوزه مدیریت شهری، روند توسعه صنعت تبریز را کند کرده، عدم ثبات درآمدهای شهری است؛ به گونه ای که فرصت های سرمایه گذاری و درآمدزایی با عدم مدیریت صحیح و برنامه ریزی هدف دار از سوی شورای شهر، از بین می رود.

اندیش افزود: عدم وجود درآمد پایدار شهری، برنامه های مدون جهت دار را با مشکل مواجه می کند؛ چراکه با نبود درآمد کافی تمامی برنامه های توسعه صنعتی و فرهنگی شهر معلول خواهد ماند. اگر ثبات درآمدی برای یک شهر معین نباشد قطعا برنامه های پنج ساله و حتی کوتاه مدت نیز میسر نخواهد بود.

این فعال حوزه صنعت ورود بخش خصوصی را در سرمایه گذاری شهری امری ضروری دانست و تاکید کرد: شورای شهر باید با برنامه ریزی صحیح و همکاری بخش خصوصی، سرمایه گذاری را در حوزه توسعه شهری، جذب گردشگر و پروژه های عمرانی بازیابی و هدف گذاری کند.

اندیش ادامه داد: یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که در دوره پنجم باید به آن پرداخت شود، شفاف سازی مالی شهرداری است، بودجه تخصیص یافته شهرداری، جزئی از بیت المال بوده و تمام مردم در آن حق دارند، مسئولیت تمام اعضای این مجموعه بر حفظ حق مردم است.

وی تاکید کرد: اگر شورا ناهماهنگ و ناهمگون باشد، یقینا اتفاق های ناملایم ادوار گذشته شورا در دوره پنجم نیز تکرار خواهد شد.

اندیش در پایان سخنان خود، طرح ایجاد صنایع محلی را به نفع بانوان شهر در شورا، اصلی ترین برنامه خود معرفی کرد و گفت: من به عنوان نماینده بانوان شهرم، بر خود فرض می دانم تا با طرح این موضوع در شورا بتوانم نیازهای مهمی که برای بانوان در جامعه و درون خانواده وجود دارد، تامین کنم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

با سلام چرا از دانش آموز دختری بنام نسترن راستگو از دبیرستان فرزانگان ناحیه 4 که رتبه 5 منطقه و 9 کشوری را در کنکورزبان 96 کسب کرده شورای شهر تجلیل نکرده امااز پسرها تجلیل نمودند.
15:33:53 1396/06/12
09143078021
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است