پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   72827  | تاریخ خبر : 1396/05/04  | ساعت : 19:55

رئیس انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی در گفتگو با «نصر» تاکید کرد؛

دولت فکری اساسی برای حل معضل قاچاق کالا، اصلاح ساختار نظام مالیاتی و بانکی کشور کند/ نباید درِِِ تجارت را ببندیم


نصر: رئیس انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی گفت: دولت باید فکری اساسی برای حل معضل قاچاق کالا و اصلاح ساختار نظام مالیاتی و بانکی کشور کند تا بتوانیم شاهد شکوفایی بخش تولید در ایران باشیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "یونس ژائله" در واکنش به ماجرای پذیرایی از میهمانان اتاق بازرگانی ایران با بیسکوئیت خارجی که به اعتراض برخی تولیدکنندگان انجامید، گفت: به بحث واردات نباید این طور نگاه کرد، کسی مخالف واردات نیست اما واردات باید از مجاری رسمی وارد شود تا اصول بازار رقابتی اجرا شود.

وی افزود: ما مشکلی با واردات محصولات صنایع غذایی نداریم، ما خودمان هم سالانه بیش از 600 میلیون دلار محصولات صنایع غذایی از کشور صادر می کنیم و وقتی ما محصولات خودمان را به بازارهای شرکت های رقیب می فروشیم، نمی توانیم از آن ها انتظار داشته باشیم که چشمی به بازار ایران نداشته باشند و این اصول تجارت است، اما باید در نظر داشت که مثلا محصولات ما به صورت قاچاق به ترکیه صادر نمی شود.

عضو برجسته اتاق بازرگانی تبریز گفت: امروز قاچاق کالا معضلی بزرگ برای اقتصاد کشور شده است و اعتراض ما هم به همین است، وگرنه هیچ کس نمی تواند مخالف ورود کالاهای مختلف از مبادی رسمی کشور با اخذ مجوز وزارت بهداشت، سازمان استاندراد، پرداخت حقوق گمرگی و مالیات های مختلف باشد.

ژائله تاکید کرد: نباید در تجارت را ببندیم، اما باید با قواعد صحیح آن را اجرا کنیم تا بازار رقابتی در کشور از بین نرود.

وی افزود: ما از ورود محصولات با کیفیت بهتر از محصولات ایرانی خوشحال می شویم، چرا که این کار باعث می شود ما هم مجبور به افزایش کیفیت تولیدات خود شویم و این به پیشرفت صنعت و اقتصاد کشور کمک می کند.

مدیرعامل گروه کارخانجات صنایع غذایی شیرین عسل، ادامه داد: خواسته ما این نیست که همه درهای واردات کشور را ببندند و فقط ما تولید کنیم، بلکه فضا باید رقابتی شود و این یک تجارت پرسود دو طرفه است و به بهبود روابط بین المللی مان هم کمک می کند.

ژائله تاکید کرد: این تفکر شکست خورده ای است که بخواهیم درهای واردات بسته شود و تولید انحصاری و در اختیار چند شرکت محدود باشد، همین تفکر باعث عدم رشد و توسعه یافتگی صنایع ما شده است.

وی افزود: اگر می خواهیم دولت به تولید کمک کند، نباید بگوییم که درهای واردات را ببندند، همین که دولت مالیات ارزش افزوده را از خریدار و نه تولیدکننده دریافت کند، بزرگترین کمک به بخش تولید کشور است.

رئیس انجمن مدیران صنایع غذایی آذربایجان شرقی در پایان گفت: دولت باید فکری اساسی برای حل معضل قاچاق کالا و اصلاح ساختار نظام مالیاتی و بانکی کشور کند تا بتوانیم شاهد شکوفایی بخش تولید در ایران باشیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

همه چیزراازدولت نبایدانتظارداشت . اتاق بازرگانی چرادر کمیسیونهای مالیاتی کارکنان بازنشسته دارائی را به عنوان نمایندگان خود می فرستد؟این کارکنان ازحقوق مردم دفاع نمی کنند وفقط بامسئولین دارائی هماهنگ ومانع رسیدگی به اعتراضات مالیاتی مردم می شوند .این که دست شماست .لااقل از اتحادیه صنفی اصناف یادبگیرید که از بین خود نماینده انتخاب می کنند
22:23:07 1396/05/04
رحمان
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است