پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   79986  | تاریخ خبر : 1396/10/21  | ساعت : 16:51

در دیدار اعضای تحریریه «نصر» با نماینده ولی فقیه مطرح شد؛

مسایل سیاسی نباید در توسعه استان نفوذ کند/ اخبار "نصر" را هر روز پیگیری می کنم


نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: مسایل سیاسی نباید در مسایل توسعه استان نفوذ کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، حجه الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم ظهر امروز در دیدار با اعضای تحریریه آژانس خبری-تحلیلی «نصر» با بیان اینکه هر روز اخبار نصر را پیگیری می کنم، گفت: قبل از اینکه به تبریز بیایم، در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با توجه به وجود گروه های تلویزیونی، رادیویی و چندین مجله با مقوله رسانه آشنایی کامل داشتم و اهمیت رسانه ها را به خوبی می دانم.

وی افزود: آنکه انتظار ما از رسانه هاست، این است که در عین حال که واقعیت ها را مطرح می کنند، اما بیان واقعیت ها منجر به امیدواری مردم و جوانان به آینده کشور باشد. ممکن است یک واقعیت طوری مطرح شود که مردم را نسبت به آینده کشور ناامید کند، لذا بهتر این است که خبری که منتشر می شود حتما این نکته در آن لحاظ شود.

رعایت دقت نظر و راستگویی در انتشار اخبار

امام جمعه تبریز افزود: در خبر باید دقت نظر و راستگویی با حساسیت رعایت شود. هر چند ممکن است خبر صحیح یا غیر صحیح باشد، اما باید در انتشار اخبار تلاش شود تا خبرها صحیح و دقیق باشد تا اطمینان مخاطبان بیشتر از گذشته جلب شود.

آل هاشم ادامه داد: توجه به این دو امر در شرایط فعلی کشور بسیار مهم است. در درجه اول مشکلات اقتصادی کشور و دوم مسائل فرهنگی کشور است. مقام معظم رهبری در یکی از ملاقات هایشان فرموده اند "من در ارتباط با مسائل سیاسی نگرانی ندارم، اما در ارتباط با مسائل فرهنگی نگرانم و گاهی اوقات تا صبح به مسائل فرهنگی فکر می کنم."

توجه به مسایل اقتصادی مانع از بروز مشکلات اخیر می شد

وی افزود: اگر در گذشته به مسائل اقتصادی توجه بیشتری می کردیم، مسائل و اتفاقاتی که اخیراً در کشور رخ داد، اتفاق نمی افتاد. مقام معظم رهبری ببینید چند سال است که شعار سال را مسائل اقتصادی قرار داده اند؟ درست است بیگانگان، منافقان و دشمنان از اتفاقات و حرکات اخیر سوء استفاده های زیادی کردند، ولی واقعیت این است که مردم با مشکلات اقتصادی مواجه هستند، اما برخی بلد نبودند اعتراض شان را به طرز صحیح بیان کنند.

آل هاشم اظهار داشت: درست است که ما از اوایل انقلاب در تحریم بودیم، اما آنچه که در چند سال اخیر گذشت، تحریم نبود، بلکه جنگ اقتصادی بود و ما حتی نفت را با واسطه می فروختیم.

باید مصرف کالاهای خارجی متوقف شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به الزامات اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: افزایش تولید ملی به شرط بهبود بخشیدن کیفیت و ترویج فرهنگ مصرف تولید داخلی به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند. حداقل باید در دولت و نیروهای مسلح مصرف کالاهای خارجی متوقف شود و حتی ممنوع اعلام شود.

حجه الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: دولت باید اقتصاد را به مردم بسپارد و از ورود به عرصه اقتصادی خودداری کند. البته در بحث خصوصی سازی درست عمل نشد و شرکت ها و کارخانه های دولتی به افراد دارای اهلیت لازم واگذار نشدند و همین موجب آسیب به صنعت و اقتصاد کشور شد. از همان روز اولی که بنده وارد تبریز شدم، کارگران کارخانه های واگذار شده با افراد فاقد اهلیت شکایت هایشان را نزد بنده می آورند و این نشان می دهد در این زمینه درست کار نشده است.

وی افزود: بانک ها باید به رونق بخشیدن اقتصاد کشور کمک کنند و به کارآفرینان و سرمایه گذاران تسهیلات ارزان قیمت پرداخت کنند. نکته بعد جلوگیری از اسراف است و باید از اسراف منابع در وزارتخانه ها و نهادهای انقلابی جلوگیری کرد.

آل هاشم به کمتر کردن اتکای کشور به منابع نفتی تاکید کرد و گفت: یکی از توطئه ها در رژیم گذشته، متکی کردن کشور به منابع نفتی بود که تمام اقتصاد کشور را وابسته به نفت کرد. ببینید چقدر می توانیم از صنایع و معادن کشور ایجاد منابع درآمد برای مردم و دولت کنیم که تا کنون غفلت کرده ایم؟ هر چند کاهش اتکای کشور به منابع نفتی در کوتاه مدت ممکن نمی شود، اما باید در این سمت و سو حرکت کنیم.

جنگ نرم در دستور کار دشمنان کشور

وی مسائل فرهنگی را از اولویت های مهم کشور عنوان کرد و گفت: دشمنان ما امروز به هیچ وجه برخورد نظامی با ما را ترجیح نمی دهند چرا که در هشت سال دفاع مقدس آن را تجربه کرده اند، لذا سعی می کنند از طریق جنگ نرم به ما ضربه بزنند که متاسفانه تا حدی هم موفق شده اند.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: جنگ نرم در خانواده ها تاثیر می گذارد و دشمن به طرق مختلف مانند ماهواره ها، فضای مجازی و... سعی می کند در فکر جوانان ما تاثیر بگذارد. یکی از ویژگی های جنگ نرم هم همین آرام و بدون سر و صدا بودن آن است، اما زمانی می رسد که خانواده ها می بینند فرزندشان دیگر همان فرزند قبلی نیست و اینجاست که نفوذ انجام یافته و دشمن کارش را انجام داده است.

حجه الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: مقام معظم رهبری بیش از 25 سال است که به مسئله شبیخون فرهنگی یا همان جنگ نرم اشاره می کنند، باید هوشیار باشیم. دشمن از طریق ترویج فحشا، فساد و بی بند و باری در جامعه می خواهد به هدف خود برسد. آن ها می دانند برخورد نظامی با ایران اسلامی بی فایده است و اگر روزی بخواهند بی عقلی کنند، یا از طریق دریا و یا از طریق هوایی می خواهند به ما ضربه بزنند که ارزش نظامی ندارد، اما ترویج فساد و بی بند و باری از درون ما را متلاشی می کند.

رشد اعتیاد بین خانم ها بیشتر از آقایان است

وی ترویج اعتیاد و مصرف مواد روان گردان را از دیگر راهکارهای دشمن در جنگ نرم دانست و گفت: رشد اعتیاد در میان خانم ها بیشتر از آقایان است و اگر این روند ادامه پیدا کند، در آینده با مخاطرات جدی مواجه خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نا امید کردن جوانان از آینده کشور و ایجاد اختلافات قومی و مذهبی را از دیگر راهکارهای دشمن برای ضربه به ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: اختلاف اندازی بین برادران تشیع و تسنن از قدیمی ترین ترفندهای دشمن است.

آل هاشم در خصوص اختلاف اندازی بین اقوام ایرانی نیز گفت: ورزشگاه ها باید محلی برای تقویت همدلی ها و دوستی ها باشد. طرفداران تیم های مختلف باید تیم خودشان را تشویق کنند و از شعارهایی که وحدت جامعه را تقویت می کنند، استفاده کنند، اما خدای نکرده برخی حرف ها و شعارها در فضای ورزشگاه ها مطرح شود و دشمن بخواهد از آن سوء استفاده کند، زیبنده ما نیست.

وی تاکید کرد: اگر می خواهیم محکم مقابل دشمنان بایستیم، باید همه در کنار هم و در مقابل دشمن قرار گیرند. عقیده هر کسی برای خود محترم است، اما قرار نیست کسانی برای موفقیت گروه و حزب خودشان، دیگران را تخریب کنند.

امام جمعه تبریز گفت: در یکی از استان ها نمایندگان گروه های سیاسی از صبح تا شب با یکدیگر بحث می کنند، اما در آخر وقتی برای مسائل استان شان جمع می شوند، همگی یک رنگ می شوند و برای توسعه استان شان با هم تلاش می کنند.

مسایل سیاسی نباید در توسعه استان نفوذ کند

آل هاشم گفت: من این را به نمایندگان استان هم گفتم که مسائل سیاسی را در مسائل توسعه استان دخالت ندهند. عقیده هر کسی برای خودش محترم است، اما در بحث مسائل استان همه باید در یک خط قرار گیرند.

وی با اشاره به تاخیر 10 ساله در بهره برداری از پروژه خط آهن میانه-تبریز گفت: این پروژه چرا باید این قدر طول می کشید؟ این مسئله را تذکر دادم و به حول و قوه الهی حالا خوب پیش می رود. همه باید در مسائل استان هماهنگ و متحد باشند. چرا باید این پروژه مهم این همه سال معطل می شد؟

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به بازدیدهای سرزده خود از مناطق و اماکن مختلف استان اشاره کرد و گفت: بیشتر هدف بنده از این حرکت، فرهنگ سازی است تا مسئولان بیشتر به فکر باشند.

این گزارش حاکی است، مدیرمسئول آژانس خبری تحلیلی «نصر» هم در این دیدار گفت: «نصر» از سال 88 فعالیت خود را به عنوان اولین رسانه دیجیتال شمالغرب کشور شروع کرده است؛ زمانی که ما شروع به کار کردیم، در فضای مجازی فعالیت چندانی وجود نداشت و وبلاگ های خبری هم که وجود داشتند، بدون شناسنامه فعالیت می کردند.

امیر کریم زاد شریفی در ادامه داد: همه تلاش ما این بوده که حرف مردم را بزنیم و در برهه های مختلف در حریم قانون مطبوعات برای بیان مشکلات جامعه و دغدغه های مردم کوشش نموده ایم.

وی افزود: نقد مشفقانه مدیران استان سرلوحه فعالیت ماست و وجود بخش روزشمار وعده مسئولان به نوعی نقد غیر مستقیم عملکرد مسئولان است به طوری که برخی وعده ها هر روز در مقابل دیدگان مردم قرار دارند که کدام وعده چه مسئولی چند صد روز است که به فرجام نرسیده است.

کریم زاد شریفی به بهره بردن «نصر» از ابزار شبکه های اجتماعی برای بیان مطالبات مردم اشاره کرد و گفت: ما به مرور از ابزارهای جدید به خصوص در شبکه های اجتماعی استفاده کرده ایم و همین باعث شده تاثیرگذاری خوبی در فضای مجازی داشته باشیم.

وی ویژگی یک رسانه تاثیرگذار را دقت، سرعت و صحت اخبار آن دانست و گفت:  ما این مهم را در همه اخبار دنبال می کنیم.

مدیرمسئول آژانس خبری-تحلیلی «نصر» از مجاهدت ها و اقدامات بدیع امام جمعه تبریز تقدیر کرد و گفت: جنابعالی در مدت کوتاهی که در استان حضور داشته اید، واقعا تاثیرگذار بوده اید و به عنوان یک الگو، برای سایر مسئولان نمونه عینی بوده اید.

کریم زاد شریفی به برخی مشکلات ریشه ای استان اشاره کرد و گفت: فضای تنگ نظری موجود در استان باعث شده نخبگان استان گوشه نشین شوند و این واقعاً طی سال های گذشته موجب ضربه به استان شده و در بخش های مختلف، چندین سال است که نتیجه وجود چنین فضایی را به عینه مشاهده می کنیم.

وی افزود: از شما خواهش می کنیم با رهنمودهای خود به مردم و مسئولان استان به تغییر چنین فضایی که اجازه نمی دهد نخبگان در جامعه و مدیریت های استان حضور یابند، کمک کنید.

در پایان این نشست اعضای تحریریه «نصر» به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل مختلف استان پرداختند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

توجهی به وضعیت بازاریان ضروری است .باوجودافزایش بی رویه مالیاتها ،مسئولان صنعت ومعدن واتاق اصناف واتحادیه ها درمقابل اخذمحبت از اداره مالیات ، مردم را به حال خودرها کرده اند .
18:15:55 1396/10/22
علی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است