پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   89400  | تاریخ خبر : 1397/05/21  | ساعت : 23:29

رئیس دانشگاه تبریز:

دانشگاه تبریز در هفتادمین سالگرد تاسیس، ۸ قرن آموزش عالی را جشن می‌گیرد


نصر: رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به برگزاری هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز در ۷ شهریور، گفت: دانشگاه بین المللی «ربع رشیدی» تبریز قرن‌ها قبل با سابقه ۸۰۰ ساله، یک دانشگاه کارآفرین بوده که ۶۰۰۰ دانشجو را از کشورهای مختلف تربیت کرده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر از تسنیم، محمد رضا پورمحمدی در نشست خبری با خبرنگاران همزمان با آغاز هشتمین سده آموزش عالی در تبریز، با اشاره به برگزاری هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز در 7 شهریور، اظهار داشت: اگر امروز در ایران به دنبال بین المللی کردن دانشگاه‌ها هستیم، دانشگاه بین المللی «ربع رشیدی» تبریز قرن‌ها قبل با سابقه 800 ساله، یک دانشگاه کارآفرین بوده که 6000 دانشجو را از کشورهای مختلف تربیت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید تاریخ خود را بیش از قبل برای آیندگان معرفی کنیم چراکه هر نسلی که به تاریخ خود پشت کند، رشد نخواهد کرد افزود: دانشگاه و رسانه هر کدام در نوبه خود باید تاریخ پرافتخار آذربایجان را در آموزش عالی که 800 سال در دانشگاه ربع رشیدی و 70 سال در دانشگاه تبریز سابقه دارد، برجسته شود چراکه سابقه علمی تبریز بیش از بسیاری از شهرهایی است که تاریخ خود را از لحاظ علمی برجسته کرده‌اند.

رئیس دانشگاه تبریز یکی از اهداف هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه همزمان با تبریز2018 را معرفی توانمندی‌ها و سابقه دانشگاه تبریز دانست و گفت: آنچنان که باید و شاید نتوانسته ایم دانشگاه را معرفی کنیم ولی در محافل علمی دنیا، این دانشگاه را به عنوان یک مرکز علمی معتبر می‌شناسند.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار، پیوند قلب و کلیه در دانشگاه تبریز انجام شد، ابراز داشت: به دلیل اینکه قبلا این توانمندی برجسته نشده است، دانشگاه شیراز خود را به عنوان اولین شهر پیوند قلب و کلیه معرفی کرده که باید این تاریخ و این توانمندی‌های دانشگاه‌های تبریز به ایران و دنیا معرفی شود.

پورمحمدی با بیان اینکه جشن هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز، بخش‌های مختلفی دارد اضافه کرد: موزه دانشگاه تبریز با توجه به سابقه 70 ساله دانشگاه و سابقه 8 قرن آموزش عالی در تبریز، در این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه ایران راه اندازی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این دانشگاه در برهه‌های مختلف نقش‌های تاریخی ایفا کرده که نمونه بارز آن، حضور فعال دانشگاه در حوزه دفاع مقدس است، از رونمایی از یادمان‌های مختلف در دانشگاه تبریز خبر داد و گفت: از 70 نفر از مفاخر استان و تبریز تجلیل می‌کنیم که از چهره‌های ماندگار و دانشجویان برتر و... خواهند بود.

پورمحمدی ادامه داد: در این جشن از تمبر یادبود، سکه ضرب شده و سرود دانشگاهی تبریز با شعری از استاد شهریار در این جشن رونمایی می‌شود، ضمن اینکه 7 پروژه عمرانی بزرگ با اعتباری بیش از 50 میلیارد تومان هم همزمان با این جشن به بهره برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است