پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93823  | تاریخ خبر : 1397/08/16  | ساعت : 17:43

سینا یوسفی*

خودمحور‌پنداری کانون وکلای مرکز و تحریم همایش تبریز


نصر:رکانون‌های وکلای دادگستری به عنوان یکی از نهادهای مدنی کشور نقش بسزایی در ایجاد جامعه مدنی داشته و لازمه ایفای این نقش خطیر، همگرایی درونی و اقدام جمعی و توسل به خرد جمعی در درون این نهاد می‌باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

هر گونه جدایی‌سری و خود محور پنداری مانند سمی مهلک کارکرد‌های اصلی این نهاد را متوقف و اهداف متعالی آن را به حاشیه خواهد راند.
همایش اسکودا هر ساله در یکی از مرکز استان‌ها برای ایجاد تعامل و تقویت روابط بین کانون‌ها و تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در خصوص مسائل مهم صنف وکالت برگزار می‌شود و امسال نیز قرار است از ۲۳ و ۲۴ آبانماه شهر تبریز میزبان این اتفاق مبارک بین کانون‌های مختلف کشور باشد.
مع‌الاسف اخیراً کانون وکلای مرکز با صدور بیانیه‌ای ضمن تحریم همایش اسکودا در تبریز، مبنای این تصمیم خویش را رای جمعی اعضای هیات مدیره خویش قلمداد نموده و با بی اعتنایی به تصمیم جمعی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، در واقع هرگونه خرد جمعی را تحریم نموده است.
 در روزگاری که جامعه وکالت کشور به روش‌های مختلف آماج ناملایمتی ها قرار گرفته و تضعیف استقلال آن مورد هدف است، تصمیماتی که اتحاد کانون‌های وکلا را تحت تاثیر قرار دهد، بی تردید اشتباه بوده و مسلماً به عنوان لکه سیاهی باقی خواهد ماند که مورد قضاوت آیندگان قرار خواهد گرفت.
 باید به تصمیم‌گیران کانون مرکز و مخالفان همگرایی گفت که هر کس نظر مخالفی در خصوص هر سیاستی دارد، راهکار آن حضور در بزرگترین اجتماع اعضای هیت مدیره کانون‌‌ها و بیان نظر مخالف خویش و ارایه راهکار و پیشنهاد سازنده در آن جمع است، نه تحریم هر گونه همگرایی و خودسری. خودمحور پنداری کانون مرکز و تضعیف اتحاد وکلا، ضررهای جبران‌ناپذیری به استقلال نهاد وکالت و نهایتا حقوق افراد جامعه وارد خواهد نمود.

*وکیل پایه یک دادگستری

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است