پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98665  | تاریخ خبر : 1397/11/27  | ساعت : 15:55

تنیسور جوان تبریزی در گفت و گو با نصر؛

حمایت مسئولان راه را برای پیشرفت ورزشکاران جوان هموار می کند/ آرزویم رسیدن به "گرند اسلم" جوانان است


نصر: آذربایجان شرقی دارای ورزشکاران موفقی است که همواره نامشان چون ستاره ای در آسمان ورزش می درخشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس ورزشی نصر، تنیس روی خاک به واقع یکی ازرشته هایی است که توانسته با اتکا به یک فرایند درست استعدادیابی وآموزش صحیح از سوی هیئت استانی و شهرستانی به دستاوردهای خوبی برسد و امروز به کرات شاهد موفقیت ها و افتخار آفرینی های ورزشکاران آن در داخل و خارج از کشور هستیم.

توجه به حضور پررنگ در تیم های ملی رده های سنی مختلف، تربیت ورزشکاران آینده دار والبته برگزاری لیگ های منظم استانی از جمله مهمترین خروجی کار تنیس روی خاک است و می بایست به عنوان یک الگوی موفق سرلوحه دیگر رشته های ورزشی استان به خصوص در رشته های فردی باشد.

تنیس روی خاک ظرفیت بالقوه ای همچون فعالیت باشگاه های خصوصی در بعدی وسیع ندارد وشاید همین مساله است که کار موفق هیئت در تربیت وپرورش استعدادها را دوچندان اهمیت می بخشد.

"آرین اسمعیل پور" یکی از تنیسورهای موفق تبریزی است که تاکنون افتخارات بی شماری را برای ورزش تنیس استان به ارمغان آورده است و این روزها خود را آماده رقابت های بی المللی می کند و امید است تا این نوجوان تبریزی به روند رو به رشد خود ادامه دهد.

آرین اسمعیل پور، متولد 1381 از شهر تبریز و از حدود چهارسال پیش فعالیت در رشته ی تنیس خاکی را شروع کرده است  که دو سال اول آن به صورت تفریحی فعالیت و دوسال بعدی را با تمرینات سخت و شبانه روزی به صورت حرفه ای پیش  برده است.

در همین ارتباط گفتگویی با این نوجوان ورزشکار انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

***

از چه زمانی وارد مسابقات شدید و تاکنون چه مقام هایی را کسب کرده اید؟

از دوران کودکی به بازی تنیس علاقه زیادی داشتم که از حدود دو سال پیش بازی تنیس روی خاک را با رفتن به مسابقات جهانی شروع کردم.

در طول این مدت دارای رنکینگ جوانان زیر 18 سال جهان را به خود اختصاص دادم و همچنین کسب مقام های اول تیمی لیگ آینده سازان شیراز در سال 97، نایب قهرمان مسابقات مناطق همدان در سال 96، مقام دوم دونفره مسابقات آسیایی اصفهان در سال 95، مقام دوم دونفره مسابقات آسیایی تبریز در سال 95 و مقام سوم انفرادی مسابقات آسیایی تبریز در سال 95 را به کارنامه فعالیت رشته ورزشی تنیس روی خاک خود اختصاص داده ام.

از اینکه ایران در طی چند سال گذشته میزبان مسابقات بین المللی بوده برای بازیکنان ایرانی امتیاز بزرگی محسوب می شود و امیدوارم در سال های آینده شاهد افزایش این مسابقات برای نسل های بعدی باشیم.

 

فدراسیون با وجود سیر صعودی موفقیت هایتان، از شما برای عضویت در تیم ملی دعوت نکرده است؟

متاسفانه به دلیل اینکه ایران تیم ملی زیر 18 سال ندارد و فقط زیر 12 سال و بالای 18 سال عضویت قبول می کند، فعلا برای عضویت در تیم ملی دعوت نشده ام.

 

در حال حاضر چه مسابقاتی را در پیش رو دارید؟

درحال حاضر قصد شرکت در چند مسابقه «گرنداسلم» در نوروز سال 98 و مسابقات «آی_ تی_ اف» در اصفهان را دارم و هر ماه برای شرکت در مسابقات جوانان به کشورهای مختلف اعزام می شوم.

 

چه برنامه ای برای آینده دارید؟

با توجه به علاقه ام، تصمیم دارم این رشته ورزشی را با قدرت هرچه بیشتر ادامه دهم، چنانچه حمایت مسئولان استان شامل حال من و دیگر تنیسورها شود، مطمئنا راه برای پیشرفت باز است.

هدف اصلی من رسیدن به آخرین مقدار مسابقات جهانی «گرند اسلم» است که تا کنون از ایران هیچ بازیکن نوجوانی به این مرحله از مسابقات راه نیافته است.

 

راز موفقیتتان را در رشته مورد علاقه تان چیست؟

موفقیتم را مدیون زحمات پدر و مادرم مخصوصا برادرم که همیشه در سخت ترین روز ها مشوق و حامیم بوده اند و همچنین مربی دلسوز و مهربانم می دانم.

..............................................

گفت و گو از سحر مغفرت

...............................................

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است