پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   99903  | تاریخ خبر : 1397/12/19  | ساعت : 21:05

گزارش اختصاصی نصر/

جلسات باز تبریز،نمونه ای از فرهنگ اشتراک‌گذاری و همدلی یک اکوسیستم


نصر: "جلسات باز"  که پیش از این با نام جلسات باز نرم افزاری شناخته می شد در راستای به اشتراک‌گذاری تجربیات یا معرفی تکنولوژی‌ها و روش‌های بروز در حوزه های مختلف در حال برگزاری است و در طی یک سال گذشته با ۲۲ جلسه مداوم و در نهایت شمع یک‌سالگی دور جدیدش را امروز فوت کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فناوری نصر،جلسات باز رویدادی است  که دو بار در ماه برگزار می‌شود و در هر جلسه به موضوع جدیدی پرداخته می‌شود، در طی 22 جلسه ای که در سال گذشته تا به امروز برگزار شده بود به موضوعات مختلفی مانند بلاک‌چین، Deep Learning، خوشحال سازی مشتری و UX Writing، ری‌اکت نیتیو (React Native) و… پرداخته شده بود.

ایده اصلی این جلسات از جلساتی به نام براوون بگ سشن (brown-bag session) گرفته شده است که روشی برای اشتراک دانش در تیم ها می باشد، در ابتدا دغدغه بچه های جلسات باز اشتراک دانش نبود،بلکه یکی از بزرگترین مشکلات پیدا کردن افراد متخصص برای ارائه در سطح شهر بود و جمع کردن این افراد کنار هم جمع بود.

جلسات باز ‌‌ تبریز یکی از نمونه‌هایی است که ثابت می‌کند چگونه می‌توان در کنار هم و به دور از هر حاشیه‌ای یاد گرفت و یاد داد،  این رویداد بعد از مدتی توقف از سال گذشته فعالیت خود را دوباره آغاز کرد و در طی یک سال گذشته ۲۲ جلسه باز نرم‌افزاری در تبریز برگزار شد که در نهایت شمع یک‌سالگی دور جدیدش را امروز فوت کرد. برگزاری دورهمی‌های تخصصی از این نظیر نمونه ای از فرهنگ اشتراک‌گذاری و همدلی اکوسیستم  تبریز برای حرکت رو به جلو است.

با همت بنیان گذاران جلسات باز تبریز و مدیریت صحیح آنها به مرور  نه تنها دورهمی برای اشتراک گذاری دانش تشکیل شد بلکه تبدیل به یک طرز تفکر شد. این جلسات بستری برای تعامل و به اشتراک‌گذاری دانش بین فعالان شهر تبریز است که با هدف هم‌افزایی و آشنایی توسعه‌دهندگان با مفاهیم روز حوزه های مختلف به وجود‌ آمده است.

 این جلسات که در سال 89د کلید خورده بود  برای مدت طولانی در تبریز برگزار نشده بود و روز ۱۷ اسفند سال ۹۶ نخستین جلسه از فصل جدید جلسات باز با حضور تعدادی از علاقه مندان دوباره برگزار شد که آغاز مجدد  آن را میتوان قدمی مثبت در جهت افزایش سطح دانش و مهارت علاقمندان و فعالان در این شهر دانست.

این گزارش می افزاید، "احسان عبدی پور" از برگزار کنندگان جلسات باز  در گفتگو با نصر با بیان اینکه در حقیقت این جلسات از سال 89 کلید خورد اما بعد از ۱۵۰ جلسه برگزاری متوقف شد، گفت: برگزاری جلسات باز که پیش در فصل اول با پسوند نرم افزاری شناخته می شد بعد از چند جلسه متوقف و  سال گذشته با همت تعدادی از بچه ها دوباره جان گرفت.

وی با اشاره به اینکه این جلسات از سال قبل بصورت مداوم و ماهی دوبار با هدف ترویج فرهنگ اشتراک گذاری دانش در حال برگزاری است ، اظهار داشت: امروز جشن یک سالگی فصل دوم جلسات باز را  برای تقدیر از ارائه دهنگان برگزار کردیم.

این عضو تیم برگزاری اضافه کرد: از سال گذشته تا امروز 22  جلسه با محوریت های مختلف و سرفصل هایی همچون مارکتینگ، های تک، بحث های نرم افزاری و اینترنت اشیا برگزار شده است که حتی  برخی از ارائه دهدنگان در تبریز نبودند و از طریق اسکاپ و مجازی در جلسات ارائه می دادند.

تولید کننده محتوا تیم جلسات باز ، "علی سیدلر" ،"علیرضا نظامی پور" ،"ندا ضیا" و" محمد آذری" را از دیگر برگزار کنندگان جلسات باز خواند و افزود: این جلسات در سال جدید جهت ارتقای سطح علمی اکوسیستم ادامه خواهد داشت.

وی گفت:در تبریز افرادی با  سطح علمی بالا هستند که توانایی ارائه و اشتراگ گذاری مطلب را دارند و تلاش داریم آنها جذب کنیم این جلسات کنیم و همچنین در سال جدید وب سایت امکانات جدید اضافه خواهد و خبرهای خوب در راه خواهد بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است